چاه یعقوب خطرناک ترین جاذبه طبیعی روی زمین

یکی از زیباترین و در عین حال خطرناک‌ترین نقاط روی زمین، جایی است در منطقه ویمبرلی در ایالت تگزاس آمریکا بنام چاه یعقوب . این چاه که پدیده ای طبیعی و شگفت انگیز میباشد، تابحال قربانیان زیادی گرفته است، به همین علت به آن زیبای ترسناک لقب داده اند.

چاه یعقوب

چاه یعقوب

چاه یعقوب در واقع نام حفره ای بزرگ با دهانه ی ۴ متر و بسیار عمیق است که پرش در آن تا حالا جان افراد زیادی را گرفته است با این حال هنوز هم افراد ماجراجوی زیادی هستند که دوست دارند در داخل این چاه اسرار آمیز شیرجه بزنند و اعماق آن را کشف کنند. بد نیست بدانید که نام این چاه را از روی کتاب انجیل گرفته‌اند.

چاه یعقوب

چاه یعقوب ، زیباترین قاتل دنیا

وقتی که برای اولین بار به چاه یعقوب نگاه می‌کنید، به نظرتان چشمه بی خطر و معمولی ای می آید که فقط کمی پهن است با این حال وقتی که بیشتر به داخل آن خیره می شوید، با حجم شگفت انگیزی از آب که نمی‌دانید در پس آن چه چیزی است روبرو می شوید. چند متر که به پایین این حفره ی آبی بروید، به ۴ حفره به هم متصل دیگر می رسید که از بین آنها، حفره چهارم از همه خطرناک تر است.

چاه یعقوب

ماجراجویی در چاه یعقوب

دهانه حفره چهارم بسیار باریک است و کمتر کسی تا حالا توانسته به آنجا برود و افرادی هم که رفته اند، زنده بیرون نیامده‌اند. حتی یکی از قربانیان آن، فردی به نام وود راسل بود که یکی از ماهرترین شناگران دنیا در آبهای آزاد بوده است اما متاسفانه بعد از شیرجه در این چاه، جان خود را از دست داد.

با این حال گفته می‌شود که در حفره چهارم، سنگ های آهکی شگفت انگیزی وجود دارد و از آنجا که اطلاعات بیشتری از آن در دست نیست، به اسرار آمیزتر شدن آن اضافه کرده است. با وجود خطر زیادی که این چاه دارد ولی هر سال شیرجه زنان ماجراجوی زیادی را به خود جذب می‌کند. با این حال کسی بیشتر از چند متر اول را نتوانسته کشف کند و حتی با وجود تجهیزات هم این کار نشدنی بوده است.

چاه یعقوب

خاطره ای ترسناک از چاه یعقوب

البته یکی از افراد سالخورده اهل ویمبرلی که در حال حاضر ۸۰ سال دارد، در این باره گفته است، وقتی کوچک بودم، پدرم، ما را در آب این چاه می انداخت اما بدلیل فشار زیاد آب چشمه، امکان نداشت کسی غرق شود، زیرا نمی توانست از چند فوت پایین تر برود.

چاه یعقوب

چشمه چاه یعقوب

چشمه یعقوب برای اولین بار در سال ۲۰۰۰ خشک شد اما تلاش های زیادی برای احیای آن انجام شد که به نتیجه رسید و دوباره پر آبی را مانند قبل برای ان به ارمغان آورد. مردم ویمبرلی برای این چاه ارزش زیادی قائلند و باور دارند که چاه یعقوب الهام بخش شناگران زیادی است.

چاه یعقوب
به این مطلب چند امتیاز میدهید؟
[تعداد: 0    میانگین: 0/5]
اشتراک این مطلب