قبری عجیب که پنجره شیشه ای دارد

در کشور آمریکا، عجایب بیشماری وجود دارد که هر کدام بسته به نوع آن، علاقمندان خاص خود را دارد. از جمله این عجایب، قبرستانهای عجیب در سمت غرب رودخانه نیوهاون در شهر ورمونت آمریکا میباشد. اما عجیب تر از آن، قبری است در قبرستان اورگرین، که با بقیه قبرها تفاوت فاحشی دارد. قبر بتونی بسیار عجیب  با پنجره ای شیشه ای رو به آسمان! در ادامه مطلب، متوجه دلیل وجود پنجره در این قبر عجیب و باور نکردنی خواهید شد.

قبری عجیب که پنجره دارد

قبر متعلق به چه کسی است؟

در قبرستان اورگرین، واقع در شهر ورمونت آمریکا، قبر بتونی با پنجره کوچکی به ابعاد 14 اینچی وجود دارد که پنجره شیشه ای رو به آسمان آن، مبهم و غیر شفاف است و به دلیل وجود قطرات آب، چیزی در پشت آن مشخص نیست. اما در سال 1893، وضعیت اینگونه نبود. وقتی شخصی از پنجره آن، داخل را نگاه میکرد، میتوانست صورت تیموتی کلارک اسمیت را ببیند!

تیموتی کلارک اسمیت که بود؟

تیموتی کلارک اسمیت،(timothy clark smith) یک دکتر دیپلمات و جهانگرد بود. او مدرک پزشکی خود را در سال 1855 از دانشگاه نیویورک اخذ کرد و بعنوان یک جراح به ارتش روسیه ملحق شد و تا سال 1857 در آنجا ماند. بعد از سال 1878 به کشور رومانی رفته و تا سال 1883 هم در آنجا ماند.

قبری عجیب که پنجره دارد

ترس عجیب تیموتی چه بود؟

ترس عجیب تیموتی درطول تمام عمرش این بود که ناخواسته و اشتباها زنده دفن شود! این نوع ترس، “تاپو فیا” نام دارد که معنای آن ترس از زنده به گور شدن است. ترس او روز به روز بیشتر میشد و کاملا غیر قابل درمان بود. این ترس شاید امروزه خیلی مرسوم نباشد، ولی در آن دوران زیاد هم عجیب غریب نبود. چون داستان زنده به گور شدن افراد زیادی را شنیده ایم، یا حتی افرادی که در کما بوده و اشتباها مرده فرض شده بودند، اما بعد از دفن شدن، زنده شده و خود را در قبر دیده اند.

قبری عجیب که پنجره دارد

داستان واقعی مردی که زنده دفن شد!

یک نمونه داستان واقعی از زنده دفن شدن مربوط به قبری عجیب در قبرستان اورگرین میباشد. این قبر متعلق به فیلسوفی اسکاتلندی است که در سال 1266 تا 1308 زندگی میکرده. نام این شخص جان دانس بوده که بعد از کما، به گمان اینکه او مرده است، دفن شده و بعد از دفن شدن، بطور واقعی مُرد.  دلیل واقعی بودن این داستان از این قرار است که مدتها و سالها بعد، پس از اینکه تابوت او بیرون آورده شد، جسدش جایی خارج از تابوتش پیدا شد. دستان او در اثر تلاش برای زنده ماندن و بیرون آمدن از قبر، خراشیده و خونی شده بود.

قبری عجیب که پنجره دارد

دلیل ساختن قبر پنجره دار

افراد بسیاری وقتی میفهمیدند مرگشان نزدیک است، از نزدیکان خود میخواستند که بعد ار دفنشان و بعد از گذاشته شدن در تابوت، با فواصل، چندین بار آنها را چک کنند. به این ترتیب، و با این تفاسیر، میتوان دلیل ترس تیموتی کلارک را فهمید و درک کرد. او دستور داد تا بعد مرگش، پنجره ای روی قبرش و رو به بیرون تعبیه شود، تا اگر بعد از دفن شدن زنده بود، بتواند از طریق همین پنجره زنده بودنش را به دیگران اطلاع دهد.

قبری عجیب که پنجره شیشه ای دارد

ساخت قبر امن

در برخی افراد این ترس ها اشکال بسیار بدتری بخود گرفت و سبب اختراع چیزی بنام “قبر امن” شد. تابوتی که اهرمی داشت، تا به فردی که اشتباهی دفن شده بود این اجازه را میداد که کمکش کند تا بتواند با دنیای بیرون تعامل داشته باشد و درصورتی که نمرده باشد، بعد از گذاشته شدن درتابوت، توانایی باز کردن در تابوت وبیرون آمدن را داشته باشد. گزارشات زیادی هم از افرادی که در این تابوت های امن دفن میشدند، وجود دارد. اما بر طبق همین گزارشات، این تابوت هم نتوانسته کسی را نجات دهد.

اشتراک این مطلب