معرفی دریاچه فراخین

تمام آدم‌ها زیبایی را دوست دارند و تمایل دارند تا اطرافشان از آن پر شود. هر کس ممکن است نگاهش به زیبایی متفاوت باشد ولی بی‌شک همه طبیعت را دوس دارند و آن را زیبا میدانند. به درون طبیعت قدم می‌گذاریم دریاچه ای سحرآمیز در میان جنگل‌های درهم تنیده انتظارمان را می‌کشد تا زیبایی‌اش را به رخ بکشد.

دریاچه فراخین یکی از دریاچه‌های کمتر شناخته شده در استان مازندران است که در، شهرستان نوشهر، بخش کجور واقع شده. این دریاچه در ارتفاع ۲۲۰۰ متری قرار گرفته. کندلوس، دلسم و ویسر از جمله روستاهای اطراف هستند که هر کدام علاوه بر اینکه بسیار دیدنی‌اند می‌توانند مکانی برای اقامت شما باشند.

دریاچه فراخین

محوطه اطراف دریاچه فراخین

البته این دریاچه تا حدی شبیه به تالاب است که در میان جنگل‌های پهن‌برگ هیرکانی قرار گرفته. این موقعیت باعث شده منطقه فراخین بسیار بکر بماند. آب آن از چشمه فراخین تامین می‌شود که در دل جنگل‌های بالادست نوشهر قرار گرفته. هوای پاک و زیبایی بی‌نظیر این منطقه شما را هم مانند بسیاری از طبیعت‌گردان و گردشگران حرفه‌ای شیفته خود خواهد کرد.

دریاچه فراخین

چشم انداز دریاچه فراخین

زیبایی‌های این جاذبه یعنی دریاچه فراخین از مسیر دسترسی به آن شروع می‌شود به طوری که باید از جاده خاطره انگیز و فوق العاده زیبای چالوس آغاز کنیم، جاده‌ای که هر بار دل به آن می‌سپاریم و آن را می‌بینیم برایمان تازگی دارد و گوشه گوشه آن شامل چشم‌انداز‌های طبیعت است.

دریاچه فراخین

مسیرهای دسترسی دریاچه فراخین

برای رسیدن به این دریاچه دو راه وجود دارد. راه اول این است که از نوشهر به سمت کوه‌ها‌ی البرز حرکت کنید. بعد از حدود 20 کیلومتر از جاده‌ای جنگلی به این دریاچه می‌رسید.

راه دیگر از سمت بالای کوه‌های البرز است. برای رسیدن به دریاچه از این مسیر، باید وارد جاده‌ای فرعی شوید که از روستاهای ویسر و دلسم شروع می‌شود. بعد از پشت سر گذاشتن روستا، به یک جاده خاکی معدنی می‌رسید. از رودخانه‌های کم‌ عمق که بگذرید، پس از 40 کیلومتر، دریاچه فراخین خودش را به شما نشان می‌دهد.

دریاچه فراخین

مسیر انتهایی دریاچه فراخین

دریاچه در قسمتی از مسیر قرار گرفته که ارتفاع آن نسبت به مانده‌ی مسیر کاهش پیدا می‌کند و این کم شدن ارتفاع راه خوبی است برای پیدا کردن آن. رسیدن به این دریاچه اندکی سخت است اما زیبایی‌های مسیر این سختی را آسان می‌کند.

دریاچه فراخین

آشنایی با آبشار دارنو

آبشار دارنو در استان مازندران، نوشهر و در نزدیکی دریاچه فراخین قرار دارد. برای رسیدن به این آبشار باید از سمت چالوس وارد کمربندی نوشهر بشوید و مسیرتان را تا جاده معدن سنگ نوشهر ادامه بدهید.

وسایل نقلیه توریستی به راحتی مسیر را تا این نقطه طی می‌کنند. از این منطقه باید راه دریاچه فراخین را در پیش بگیرید. بعد از رسیدن به دو راهی، وارد مسیر سمت راست بشوید. ادامه راه از اینجا تا ورودی آبشار مسیر پیاده‌روی است.

دریاچه فراخین

آبشار دارنو – متفاوت ترین آبشار

آبشار دارنو در واقع مجموعه‌ای از 7 آبشار مختلف است. آبشار دوم، بلندترین آبشار است و حدود 25 متر ارتفاع دارد. آبشارهای دیگر در بالا دست همین آبشار بلند قرار گرفته‌اند. همان‌طور که اشاره شد برای رسیدن به آبشار باید پیاده‌روی کنید و همین موضوع مسیر را برایتان دلچسب‌تر می‌کند. عبور از کنار رودخانه و در میان جنگل تجربه‌ای لذت‌بخش خواهد بود.

دریاچه فراخین

وسایل مورد نیاز در سفر

اول از همه باید اشاره کرد که دوربین‌های عکاسی خود را فراموش نکنید زیرا در صورت همراه نداشتن آن زمانی که با زیبایی‌های طبیعت برخورد می‌کنید تنها افسوس خواهید خورد. همراه داشتن کفش مناسب پیاده روی به علت مسافتی که باید در جنگل پیمود مورد نیاز است. لباس مناسب و آذوقه ی سفر نیز فراموش نشود.

دریاچه فراخین

پیشنهاد ویژه آرسیماسیر

سفر در طبیعت آرزوی خیلی از ماست ولی امروزه دغدغه‌های به وجود آمده در خانه‌ها ممکن است محدودیت‌های زیادی را پیش رویمان قرار دهد. شما می‌توانید با تورهای مسافرتی که ما به گونه‌ای کاملا متفاوت برایتان در نظر گرفته ایم این امکان را برای خود فراهم سازید.

آرسیماسیر، با 10 سال تجربه در اجرای تورهای گروهی و طبیعت گردی، با بهترین خدمات و مناسب ترین قیمت در خدمت شما عزیزان می‌باشد. شما عزیزان می‌توانید بصورت آنلاین، شرایط و امکانات تور دریاچه فراخین را مشاهده، انتخاب و خریداری نمایید. همچنین چنانچه تعداد نفرات شما جهت سفر به تور دریاچه فراخین بیشتر از 10 نفر باشد، از تخفیفات ویژه گروهی آرسیماسیر نیز بهره مند خواهید گردید.

دریاچه فراخین

اشتراک این مطلب