دریاچه ارواح | استان مازندران

مازندران، استانی که با هجوم آدمی برای بهره بردن از زیبایی‌هایش هنوز مکان‌هایی در خود دارد که ناشناخته و دست نخورده باقی مانده است. درختان سربه فلک کشیده، جنگل‌های انبوه زیبا و وهم برانگیز، ساحل رویایی و دریاچه‌های پنهان این استان را جزء زیباترین‌ها ساخته است. همین مناطق بکر و دست نیافته‌اش باعث شده تا داستان‌های زیادی در مورد اعماق جنگل‌ها و اتفاقاتی که در مواقع مه گرفتگی در این مکان‌ها پیش می‌آید گفته شود. داستان‌هایی که حتی شنیدن اندکی از آن‌ها ترس را در آدمی به وجود می‌آورد.

تور یکروزه دریاچه ارواح

شناخت دریاچه ارواح

قصد دارم برای شما مکانی را معرفی کنم که داستان‌های زیادی در پس خود دارد و انتخاب این که این داستان‌ها تا چه مقدار واقعی است را به خودتان واگذار می‌کنم. ولی مطمئن هستم که شنیدن نامش هزاران سوال در ذهنتان به وجود خواهد آورد.

دریاچه ارواح!!! این اسم برایتان آشناست؟؟ هر فردی برای بار اول اسم این مکان را می‌شنود برای مدت کوتاهی هم که شده تامل می‌کند تا بتواند نام آن را در ذهن خود تحلیل کند.

دریاچه ارواح

ویژگی های دریاچه ارواح

دریاچه‌ای زیبا در نزدیکی شهر نوشهر به طول 300 متر و عرض 700 که تنه‌ی درختان مرده و خشک از آن سربرآوردند. درختان ممرزی که دراثر تماس با آب در مدت زمان زیادی پوسیده شده و ظاهری ترسناک را به خود گرفته‌اند. ظاهر این درختان به گونه‌ای است که در نگاه اول تصور می‌کنید ریشه‌های درختان است که بر روی آب قرار دارد. آب شفاف رودخانه باعث می‌شود که بتوان درون آب را دید و با دیدن جنگلی که در زیر آب است بر وحشت آدمی چندین برابر بیفزاید.

دریاچه ارواح

ترس و وحشت در دریاچه ارواح

جنگل انبوهی از درختان ممرز که در دریاچه قرار دارد گویی با یکدیگر عهد بسته بودند تا اجازه ندهند آدمی از این مکان سردرآورد. جنگل وحشت آوری که به دلیل بکر بودن آن جانوران زیادی هنوز در آن زندگی می‌کنند. تداخل صدای حیوانات وحشی در زمان‌های مختلف بخصوص در هنگام شب به راستی که وحشت زیادی را به وجود خواهد آورد.

تور یکروزه دریاچه ارواح

تنوع گونه های گیاهی دریاچه ارواح

در بیشتر مواقع این مکان را مه غلیظی می‌پوشاند. قرار گرفتن مه بر روی سطح آب به گونه ای است که چیز دیگری در پس آن به جز سایه‌ی سیاه رنگ و ترسناک درختان درون آب، آن هم به صورت نامفهوم قابل مشاهده نیست. می‌توان در آن زمان گفت که الحق مردمان محلی نامی برازنده برای این مکان انتخاب کرده‌اند. درختان موجود در جنگل علاوه بر ممرز که درختی پهن برگ است، راش، بلوط، توسکا و زبان گنجشک نیز می‌باشد.

دریاچه ارواح

توصیه های سفر به دریاچه ارواح

از آنجایی که این منطقه بکر می‌باشد و هیچ گونه امکانات رفاهی در این قسمت از جنگل وجود ندارد به شما توصیه می‌شود تا وسایل مورد نیاز خود را از قبل فراهم کنید تا با آرامش خیال بتوانید از این منطقه دیدن فرمایید. البته همراه داشتن کفش مناسب برای پیاده روی در جنگل و اطراف دریاچه و همراه داشتان لباس مناسب فصل هم  یادآور می‌شویم.

تور یکروزه دریاچه ارواح

مناسب ترین زمان سفر به دریاچه ارواح

این منطقه همچون سایر مناطق در قسمت های شمالی کشور در بهار و تابستان زیبایی فراوانی دارد. ولی با تغییر رنگ برگ درختان و پوشش نارنجی یکدست جنگل در کنار دریاچه‌ای متفاوت، به راستی که زیبایی دوچندانی را به وجود می‌آورد.

البته به دلیل بارش‌های این فصل باید در هنگام رانندگی احتیاط بیشتری داشت. به شما توصیه می‌شود تا برای اینکه سفری ایمن، همراه با آرامش و خاطره انگیزی را برای خود رقم بزنید با تورهای گردشگری ما همراه شوید تا در کنار دوستان خود و افراد دیگر یک روز عالی را به وجود آورید.

تور یکروزه دریاچه ارواح

دسترسی به دریاچه ارواح

اگر قصد سفر به این دریاچه را دارید به مسیر نور به نوشهر بروید و در کیلومتر 12 پس از جاده ونوش، وارد جاده فرعی روستای چلندر و صلاح الدین کلای سفلی شوید. سپس با عبور از روستا، به محیط بانی می رسید که در آنجا باید اقداماتی اداری را برای ورود به منطقه انجام دهید. پس از محیط بانی، جاده شمالی را به طول 10 کیلومتر ادامه دهید و پس از مشاهده تابلوی دشت ممرز وارد جاده فرعی شوید. این جاده شما را به دریاچه زیبای ممرز می‌رساند. البته به یاد داشته باشید که جاده فرعی تنها با خودروهای کمک دار قابل عبور است و امکان مواجهه با حیوانات وحشی نیز در آن وجود دارد.

دریاچه ارواح

پیشنهاد ویژه آرسیماتور

قبل از اینکه از مکانی بازدید کنید با شنیدن نام آن منطقه نسبت به زیبایی آن قضاوت نکنید. کشور ما سرشار از زیبایی است. زیبایی هایی که حتی با دیدن عکس‌ها نمی‌توان به گونه‌ای کامل آن را درک کرد. فقط با حضور در آن منطقه و لمس فضا از نزدیک می‌توان شادی را در خود به وجود آورد. شما می‌توانید با تورهای مسافرتی که ما به گونه ای کاملا متفاوت برایتان در نظر گرفته‌ایم این امکان را برای خود فراهم سازید.

آرسیماسیر، با 10 سال تجربه در اجرای تورهای گروهی و طبیعت گردی، با بهترین خدمات و مناسب ترین قیمت در خدمت شما عزیزان می‌باشد. شما عزیزان می‌توانید بصورت آنلاین، شرایط و امکانات تور دریاچه ارواح را مشاهده، انتخاب و خریداری نمایید. همچنین چنانچه تعداد نفرات شما جهت سفر به تور دریاچه ارواح بیشتر از 10 نفر باشد، از تخفیفات ویژه گروهی آرسیماتور نیز بهره مند خواهید گردید.

دریاچه ارواح

دریاچه ارواح

اشتراک این مطلب