اقامت در چادرهای ترکمن

تا به حال مایل بودید زمانی را برای فاصله گرفتن از شهر و زندگی شهری صرف کنید. آیا دوست داشتید در جایی زیبا با آرامش کامل سپری کنید؟؟. چادرهای ترکمن سازه‌های ساده و در عین حال زیبایی هستند که ترکمن‌ها آن را مظهر سلامتی و نشانه سخاوت و آسایش می‌شمردند.

تور-چادر-های-ترکمن

شناخت چادر ترکمن

بیشتر ما این چادرها را در عکس‌ها یا از فاصله‌های دور دیده‌ایم و تجربه‌ی اقامت در آن را نداشتیم. این چادرها که تماما با وسایل ساخت دست تزیین شده‌اند مکانی زیبا برای اقامتی به یاد ماندنی می‌تواند باشد.

یک آلاچیق ترکمن از سه قسمت بالا، وسط و پایین تشکیل می‌شود که قسمت بالایی با نمد مخصوصی به نام “سرفگ” بخش وسط با نمد “اوزگ” و بخش پایینی آن را با نمدی به نام “دورلیق” می‌پوشانند.

تور-چادر-های-ترکمن

ساختمان آلاچیق ترکمن به قدری دقیق طراحی شده است که نشان از اوج دقت و ارزش زمان در زندگی این قوم دارد. تعداد قطعات به کار رفته در این ساختمان، جهت و سمت بر پا کردن آلاچیق، داشتن حالت نیمکره‌ای ساختمان که شکل رصدخانه را دارد دلیلی بر این ادعاست.

در بسیاری از جاهای دنیا برای به دست آوردن آرامشی که انسان‌های کنونی نیاز دارند از این گونه اقامتگاه‌های سنتی استفاده شده تا انسان با برگشت به اصل خود بدون تکنولوژی‌های مخرب به روحیه‌ی اولیه‌ی خود بازگردد.

تور-چادر-های-ترکمن

لذت اسب سواری

اسب عجیب ترین و زیباترین حیوان است. در اصل آینه‌ی رفتار شماست. اسب حس شما را می‌فهمد، پیش از آنکه متوجه شوید حستان را درک می‌کند و تلاش می‌کند شکوهش را به شما منتقل کند.

به همین دلیل است که می‌گویند اسب حیوان نجیبی است. اسب در طول سواری شما تنها به احساسات شما واکنش می‌دهد و  مهم حسی است که به اسب منتقل می‌کنید، حیوان دلهره‌تان را درک می‌کند، شادیتان را می‌فهمد، ترستان را احساس می‌کند و براساس آن حرکت می‌کند.

تور-چادر-های-ترکمن

سوارکاری تجربه ی زیبایی است که میتواند آدمی آن را تجربه کند. شاید فکر کنید در سوارکاری بیشتر کار بر عهده‌ی اسب می‌باشد ولی کاملا اشتباه است. باید بدانید که این ورزش علاوه بر روحیه‌ای که در آدمی به وجود می‌آورد فواید زیادی نیز برای بدن دارد.

قدم رفتن اسب باعث برانگیختن ارگان‌های درونی بدن درست مانند راه رفتن خود انسان می‌شود. اگرچه اسب سواری ساده به نظر می‌رسد، اما ۱ساعت اسب سواری می‌تواند معادل۱ساعت دویدن با سرعت ۸ کیلومتر در ساعت یا دوچرخه سواری با سرعت ۱۹-۲۲ کیلومتر در ساعت کالری بسوزاند.

از مزایای دیگر می‌توان به، تقویت تعادل و هماهنگی میان اعضای بدن، منافع قلبی و عروقی، افزایش تمرکز و حافظه، افزایش صبر و بردباری و… اشاره کرد.

تور-چادر-های-ترکمن

پرتاب چاقو را تجربه کرده اید؟؟

پرتاب چاقو ورزشی است که به دقت،سکوت و سرعت خاصی نیازمند است. ورزشی متفاوت که شاید آنچنان که باید شناخته نیست. ولی به شما کمک می کند تا هماهنگی میان ماهیچه ها و مفاصل خود را بر عهده بگیرید. بهتر است بدانید که تفاوت پرتاب چاقو برای راست دست ها و چپ دست ها فقط در تغییر جهت می باشد و هیچ مانعی برای افراد مختلف نیست.
ما به شما این امکان را می دهیم تا در جایی مناسب با مربیان کارآمد بتوانید تجربه ای جدید را در زندگی خود رقم بزنید و هیجانات تازه ای را تجربه کنید.

تور-چادر-های-ترکمن

تجربه ی تیر و کمان

تاريخ نشانگر اهميت تير و كمان در ايران متمدن است. زرتشت در اوستا مي‌گويد:
“نخستين فلسفه آسايش بشر و حيات اجتماعي وي بر مبناي سلامت تن و روان قرار گرفته است و جامعه بيمار رو به نابودي است. تنها افرادي كه از سلامت تن و روان برخوردارند، مي‌توانند جامعه‌اي سالم و پيشرو پديد آورند و در آن با آسايش و آرامش زندگي كنند. در نتيجه در پرتو ورزش‌هاي گوناگوني چون سواري، تيراندازي، شكار، چوگان، كوهنوردي و… فرزندان شان را به زيور صفات نيكو مي‌آراستند و به تيراندازي و شكار اهميت زيادي مي‌دادند زيرا براي پرورش تن و دفاع لازم بود.”

تور-چادر-های-ترکمن

كمان در اوستا «ثنور» يا «ثنون» و «ثنورتي» و «تيرايشو» ناميده شده و از آن بسيار شاعرانه و همانند چكامه‌اي رزمي ياد شده است. ايرانيان باستان در تربيت فرزندان خود از سن پنج سالگي تا بيست سالگي کمانگيري و سوارکاري را مي‌آموختند.

تیراندازی فنی است که وابسته به تکنیک قدرت بدنی و میل به کسب پیروزی در فرد تیر انداز می ‌اشد .این موارد فوق عناصر لازم در اجرای تمرینات تیراندازی می‌باشد.

تمرینات بدنی کافی در جهت کسب حالتهای خوب بدنی امری کاملاً ضروری می‌باشد. اگر فرد از لحاظ بدنی فعال نباشد نمی‌تواند از کمان خود انتظار داشته باشدکه در تمام طول مسابقه در دستهایش محکم و بدون لرزش باقی بماند.

تور-چادر-های-ترکمن

کمانداران یاد می‌گیرند که چگونه تمامی حواس خود را روی فرمشان متمرکز کنند. همچنین بر نحوه‌ی رها کردن تیر به صورت مدام، تمرکز دارند. در اثر تمرین تیراندازی با کمان، شما می‌توانید در زمینه‌های زندگی خویش تمرکز بیشتری داشته باشید.

تمام این اتفاقات زیبا فقط می تواند در محیطی استاندارد و همراه با مربیان با تجربه برای شما رقم بخورد. تمام کوشش ما در این راستا می باشد تا در این تور با محیطی متفاوت راحتی شما را فراهم سازیم.

تور-چادر-های-ترکمن

پونی کلاب را می شناسید؟؟؟

نام پونی را که می‌آورند خیلی‌ها تصور می‌کنند که شخصیت‌های کارتون‌ها را می‌گوییم یا حتی مارک شکلات یا خوراکی‌های کودکانه است. اما این اشتباهی است که خیلی‌ها دارند. بسیاری نمی‌دانند که پونی در واقع همان اسب بچه‌های خزرند.

یعنی اسب‌های کوچکی که قابلیت‌های اسب‌های بزرگی را دارند. ما با در نظر گرفتن آسایش خاطر خانواده‌ها و به منظور ترقی فرزندان تلاشمان بر این است تا کودکان نیز در کمال سلامت  و امنیت تجربه‌ی یک اسب سواری خوب را داشته باشند.

تور-چادر-های-ترکمن

اسب بچه خزر که با نام کاسپین شناخته می‌شود کاربری‌های زیادی دارند. که مهم‌ترین آن آموزش سوارکاری به کودکان و نوجوانان می‌باشد. این اسب‌ها بدلیل ظاهر کوچک علاوه بر ایمنی، تسلط،  کاربری مفیدتری برای کودکان و نوجوانان دارند.

ما این شرایط را برای کوکانتان فراهم می‌کنیم تا در کمال امنیت و ایمنی فرزندانتان بتوانند تجربه‌ی سوارکاری را به صورت انفرادی زیر نظر مربیان داشته باشد و علاوه بر یادگیری و لذت بردن از اسب سواری اعتماد به نفسشان نیز افزایش یابد.

تور-چادر-های-ترکمن

شب نشینی دور آتش

شنیدن صدای سوختن تکه چوب‌ها در آتشی با گرمای مطبوع در هوای دل انگیز شامگاهی و هم صحبت شدن با عزانتان و افرادی که باعث شادی شما می شود یکی از لحظاتی است که هر کس بدون شک آرزوی آن را دارد. زیبایی سفرهای گروهی در این است که اینگونه نشست‌ها صمیمی تر می شود و سبب آشنایی افراد با هم می‌گرد. همچنین پذیرایی با چای داغ، کلوچه های ترکمنی می‌تواند برای شما طعم این لحظه ها را دلپذیر‌تر سازد.

تور-چادر-های-ترکمن

پیشنهاد ویژه آرسیماسیر

بیایید برای یک بار سفرتان را متفاوت اجرا کنید. دست از ماشین‌های شخصی شسته و با فراغ خاطر و بدون خستگی رانندگی کردن در مسیر به خودتان این امکان را بدهید تا از تمام لحظات سفرتان لذت کافی را ببرید.

برای یک بار با جمعی فراتر از خانواده‌ی خود سفر کنید تا بتوانید تجربه ای جدید را برای خود بسازید و همگی با هم از درکنار هم بودن لذت ببرید و آشنایی های نویی را بین خود و دیگران به وجود آورید. شما می‌توانید با تورهای مسافرتی که ما به گونه ای کاملا متفاوت برایتان در نظر گرفته ایم این امکان را برای خود فراهم سازید.

آرسیماسیر، با 10 سال تجربه در اجرای تورهای گروهی و طبیعت گردی، با بهترین خدمات و مناسب ترین قیمت در خدمت شما عزیزان می‌باشد. شما عزیزان می‌توانید بصورت آنلاین، شرایط و امکانات تور چادر های ترکمن را مشاهده، انتخاب و خریداری نمایید. همچنین چنانچه تعداد نفرات شما جهت سفر به تور چادرهای ترکمن بیشتر از 10 نفر باشد، از تخفیفات ویژه گروهی آرسیماسیر نیز بهره مند خواهید گردید.

تور-چادر-های-ترکمن
اشتراک این مطلب